NSTK nije uspio: Hradec Kralove na završnom turniru Kupa Regija!

Finali susret između NSTK i Hradec Kralove na kraju je odlučivao putnika na završni turnir Uefa Kupa Regija.

(Predstavnik Bosne i Hercegovine poražen u finalnoj utakmici- Foto: FB )

Protekle sedmice u Banovićima i Gračanici odigrana su dva kola grupe 5 kvalifikacija za Uefa kup regija.

Predstavnik Bosne i Hercegovine selekcija NSTK ostvarila je dvije pobjede protiv Centralne Škotske 3:1, dok su bili u drugom susretu bolji protiv selekcije Albanije 1:0.

S druge strane Hradec Kralove predstavnik Češke Republike također je pobijedio Albaniju sa 3:0, dok je s druge strane deklasirao Centralnu Škotsku sa 5:0.

U jednom izuzetno zanimljivom susretu slavili su predstavnici Češke Republike rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su gosti u 10. minuti kada je Slavik zabio za 1:0. Ujedno to je bio i rezultat prvog poluvremena. U 62. minuti veliko slavlje domaće selekcije Adi Kadić pogađa za 1:1. Kada su svi očekivali da će ovaj susret otići u produžetke, ponovo se ukazao Slavik koji u 75. minuti pogađa za 2:1, što će se na kraju ispostaviti i konačnim rezultatom ovog susreta.