Novi kiks Slobode: Kantonalni derbi u Gračanici pripao Bratstvu

Ovo je treći uzastopni poraz u gostima ekipe trenera Zlatana Nalića, nakon čega je "ekspresni povratak" u Premijer ligu BiH ozbiljno doveden u pitanje, mada je do kraja prvenstva ostalo još dosta utakmica
Sloboda, Bratstvo, prva federalna liga
Sloboda upisala treci uzastopni poraz u gopstima (Foto: Arhiva)

U susretu 13. kola Prve federalne nogometne lige, ekipa Bratstva iz Gračanice pobijedila je danas tuzlansku Slobodu rezultatom 2:1 (0:0).

Ovo je treći uzastopni poraz u gostima ekipe trenera Zlatana Nalića, nakon čega je “ekspresni povratak” u Premijer ligu BiH ozbiljno doveden u pitanje, mada je do kraja prvenstva ostalo još dosta utakmica.

Vodeći gol na današnjem kantonalnom derbiju postigao je Poturalić u 51. minuti utakmice.

Tuzlaci su izjednačili u 60. minuti udarcem sa 11 metara koji je izveo Husejinović nad kojim je i napravljen prekršaj za najstrožju kaznu.

U 78. minuti pogodak za pobjedu postigao je De Carvalho, udarcem glavom, pored uspavanih “čuvara” gostujućeg tima.

Sloboda nije prikazala očekivanu igru s obzirom da je lider prvenstva, ali treba reći da nije imala ni sreće, jer je dva uraca njenih napadača zaustavila stativa.

Poslije ovog kola Sloboda je i dalje na čelu tabele sa 30 bodova, dok je Bratstvo bodovni saldo povećalo na 16 bodova. (tl)