Nova uprava, stara igra: Sloga na Tušnju deklasirala Slobodine ‘spavače’ (Foto)

kako su igrali protiv Sloge, samo su čekirali kartu za povratak u Prvu federalnu ligu koja je sada, skoro, izvjesna.

Fudbalčeri tuzlanske Slobode devet su kola bez pobjede. Za to vrijeme zabilježili su sedam poraza od kojih je današnji protiv dobojske Sloge najteži – 0:3.

Najava da od “danas počinje novo doba na Tušnju” pokazala se kao balon od sapunice. Nova uprava ne može za dan promijeniti stanje duha u ekipi koji je sve samo ne pobjednički. Naprotiv, kako su igrali protiv Sloge, samo su čekirali kartu za povratak u Prvu federalnu ligu koja je sada, skoro, izvjesna.

Susret je počeo energično, a već u 6. minuti gosti su došli do prednosti. Golman Muminović je napravio grešku prilikom degažiranja, što je iskoristio Jović i iz daljine precizno pogodio mrežu Slobode za 0:1.

Tokom prvog poluvremena, Sloboda je imala nekoliko dobrih prilika, uključujući pokušaje Husejinovića i Hasanbegovića, ali Pavlović je bio na visini zadatka. Domaći su kontrolirali posjed lopte, no do kraja prvog dijela nisu uspjeli izjednačiti rezultat.

U drugom poluvremenu, Sloboda je nastavila napadati, ali se suočavala s čvrstom obranom gostiju. Iako su domaći tim i dalje tražili prilike, u 81. minuti došlo je do novog preokreta. Nakon ubačaja s lijeve strane, Đekić je propustio loptu, a Jović ponovo pogađa, ovog puta za 0:2. Ovaj gol je naknadno priznat nakon provjere VAR-a. Konačni rezultat ove utakmice postavio Slobodan Dekić u 95. minuti za 0:3.

Kraj utakmice donio je frustraciju za domaće navijače, kojih i nije bilo puno na tribinama, mada je ulaz bio slobodan.

Sloga je proslavila važnu pobjedu. S obzirom na trenutnu situaciju, Slobodi su potrebna “čuda nad čudima” da bi se izvukli iz teške pozicije na tabeli. (sc – Foto: Darko Zabuš)