Njemačka deklasirala Škotsku na startu Europskog prvenstva!

Kada su svi misli da je kraj, bukvalno u posljednjim sekundama susreta Emre Can pogađa za 5:1 i na kraju sigurnu pobjedu domaće selekcije

(Njemačka je potvrdila ulogu jednog od favorita za osvajanje Eura – Foto: X)

Utakmicom reprezentacija Njemačke i Škotske na Allianz Areni u Minhenu – grupa A, počelo je Europsko prvenstvo 2024.. Reprezentacija Njemačke je na kraju slavila visoku pobjedu rezultatom 5:1 (3:0).

Krenula je domaća selekcija furiozno na početku utakmice i to im se već isplatilo u 10. minuti kada je Florian Wirtz pogodio za vodstvo Njemačke. Samo devet minuta kasnije novi gol u mreži selekcije Škotske strijelac je Musiala.

Da nesreća ne dolazi sama najbolji pokazatelj je 45. minuta ovog susreta kada Ryan Porteus dobija direktni crveni karton zbog starta nad Hummelsom, a sudija iz Francuske dosuđuje jedanaesterac koji realizuje Kai Havertz za visokih 3:0.

Drugo poluvrijeme bilo je slično kao i prvo – Njemačka napada dok selekcija Škotske pokušava da se odbrani svim silama. Igrala se 68. minuta kada je Füllkrug sjajnim udarcem pod gredu pogodio za 4:0.

U 87. minuti malo radosti za selekciju Škotske nakon jednog centaršuta Rudiger šalje loptu u svoju mrežu za smanjene vodstva na 4:1. Kada su svi misli da je kraj, bukvalno u posljednjim sekundama susreta Emre Can pogađa za 5:1 i na kraju sigurnu pobjedu domaće selekcije.

U grupi A sutra igraju Mađarska – Švicarska (15 h).

Sutra u grupi B igraju Španija – Hrvatska (18 h), te Italija – Albanija (21 h). (nn)