Nemanja Bilbija se izjednačio s legendarnim Wagnerom, Zrinjski ubjedljiv protiv Leotara

Mostarski Zrinjski je večeras na svom stadionu Pod Bijelim brijegom ostvario prvi trijumf u novoj sezoni Premijer lige BiH, u kojoj brani titulu prvaka.

Slavili su Plemići sa ubjedljivih 4:1 protiv Leotara te se tako donekle iskupili navijačima za kiks od prošlog vikenda i poraz od Željezničara, a Nemanja Bilbija je bio strijelac posljednjeg gola na meču i tako je izjednačio veliki rekord Wagnera!

Naime, poravnao se Bilbija s Wagnerom na vječnoj listi strijelaca Premijer lige BiH, te obojica sada imaju po 125. golova!

Već u 4. minuti bilo je opasno po gol na kojem je stajao Dušan Puletić. Niko Janković ga je pokušao iznenaditi i šutirao je direktno iz kornera, ali stativa je spasila Leotar.

Tri minute poslije Franko Sabljić promašuje zicer nakon sjajne akcije Zrinjskog, pošto sa pet metara šutira preko gola.

U 10. minuti Zrinjski stiže do vodstva. Janković je tada sve uradio i centrirao, a Igor Savić glavom pogađa gol gostiju za 1:0. Do drugog pogotka Zrinjski stiže već u 14. minuti. Sabljić je ovaj put bio u ulozi asistenta, a prvijenac u dresu s lentom postiže Silvio Ilinković.

Nedugo nakon toga opasno prijeti Nemanja Bilbija nakon divne solo-akcije, ali Puletić ga je zaustavio. Uspjeli su se potom Trebinjci malo osloboditi pritiska, a u 42. minuti stižu do pogotka i vraćaju se u meč.

Hrvoje Barišić je tada pogriješio i lopta je stigla do Mahira Karića, koji je proslijedio do Amara Đuderije, a on pogađa za 2:1.

Mogao je Zrinjski brzo uzvratiti, ali Bilbija je šutirao preko gola i na odmor se otišlo s rezultatom 2:1.

Na prvo uzbuđenje u nastavku utakmice čekali smo sve do 60. minute, kada je Bilbija stavio na muke Puletića, ali golman gostiju brani njegov šut sjajnom paradom. Odmah nakon toga Marin Magdić glavom šutira preko gola,

U 72. minuti Ilinković pogađa stativu gola Trebinjaca, a u 78. nije bilo spasa za Leotar. Nikola Mandić je s lijeve strane odigrao odličnu povratku loptu ka Bilbiji, a sjajni napadač Zrinjskog lijepo postiže pogodak za 3:1 i rješava pitanje pobjednika.

Pobjedu Plemića je u sudijskoj nadoknadi ovjerio Mandić, kojeg sjajnim dodavanjem pronalazi Janković, a on jako lijepo prebacuje Puletića i postavlja konačan rezultat od 4:1.

Premijer liga BiH, 3. kolo:

Zrinjski – Leotar 4:1 (Savić 10’, Ilinković 14’, Bilbija 78’, Mandić 90+1’ / Đuderija 42’)

Zrinjski: Ćondrić, Tičinović, Barišić, Magdić, Maglica, Malekinušić, Savić,Ilinković, Janković, Sabljić, Bilbija.

Leotar: Puletić, Milović, Đajić, Cvetković, Čubrilo, Todorović, Perišić, Matković, Đuderija, Kordić, Karić. (SCsport)