Nastavlja se posrtanje: Sloboda protiv Veleža nanizala novi poraz (Foto)

U susretu 25. kola Premijer lige BiH danas je na stadionu Tušanj u Tuzli oslabljena ekipa Slobode poražena od Veleža rezultatom 1:2 (0:1).

To je drugi poraz Tuzlaka od dolaska na klupu Amira Spahića, odnosno, 13 utakmica bez pobjede u nizu, odnosno, 18 poraz u posljednjih 19 utakmica računajući i Kup BiH.

Rezultati ekipe na terenu, može se reći, ogledalo su rada klupske uprave koja je prije tri godine najavila stabilizaciju i korak ka Evropi, a evo svake sezone ekipa strahuje za ostanak u Premijer ligi.

Nije Amir Spahić selektirao i uigravao igrače i za kratko vrijeme ne može uticati da se od “zelena žita napravi dobra pita”. Prije bi se moglo reći da se od “lošeg žita ne može ispasti doba pita”. Jer, sadašnja ekipa je slaba, nekvalitetna i, uz čast pojedincima, ne zaslužuje bolje mjesto od trenutnog.

Treba jasno reći i to da je ova ekipa ogledalo je klupske politike uprave na čelu sa Elmirom Šećerbegovićem i vrijeme je da “genijalci” konačno izađu iz sjene i polože račun za svoj (slab) rad i još slabije rezultate.

Danas je na Tušnju Sloboda ugostila ekipu Veleža, a Rođeni su slavili pobjedu rezultatom 1:2, a crveno-crni su tako i trinaesti meč zaredom ostali bez pobjede. Tako Sloboda tone sve dublje i pod znak pitanja joj polako dolazi i opstanak u društvu najboljih.

Pobjedu Veležu su danas svojim golovima donijeli Arman Džanković i Mehmed Ćosić. Poraz Tuzlaka je ublažio Emir Jusić u sudijskoj nadoknadi.

Trenutno je Sloboda osmoplasirana s 25 bodova, a Radnik, koji je u opasnoj zoni, ima samo 5 bodova manje. Velež je sedmi sa 30 bodova.

Nismo gledali pretjerano kvalitetnu fudbalsku predstavu u Tuzli od samog početka, ali Rođeni su iskoristili svoje prilike i stigli do zaslužene pobjede. Inače, poluvrijeme je obilježila i povreda sjajnog napadača Veleža Nermina Haskića.

Igrač Veleža je igru napustio u 16. minuti, a tom prilikom se s bolnom grimasom na licu držao za zadnju ložu. Ubrzo ga je na terenu Dudić zamijenio Dženanom Zajmovićem.

Velež do vodstva stiže u 29. minuti. Samir Radovac je pretrčao cijeli teren, dodao loptu do mladog Armana Džankovića, on se sjajnim okretom oslobađa svojih čuvara i onda matira Semira Bukvića za 0:1.

U 32. minuti je mogao Velež i do drugog gola. Bukvić je jako loše boksovao loptu, ona je došla do Ede Vehabovića, ali njegov šut uspijeva da izblokira Emir Jusić i tako spasi svoj gol.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa više uzbuđenja. Mirsad Ramić je imao jednu priliku za domaće, ali nije uspio da dobro šutira i poslao je loptu pored gola u 52. minuti.

Sredinom drugog dijela vidjeli smo dalekometne pokušaje Zajmovića i Muharema Ćivića, ali nisu ti šutevi zabrinuli Bukvića i Bogdanovića.

Pokušao je Amir Spahić nešto da promijeni uvođenjem dva napadača – Nedima Hadžića i Adija Alića, ali nije ni to urodilo plodom, niti pomoglo očajnoj Slobodi. Tačku na utakmicu je u 76. minuti stavio Mehmed Ćosić, koji je pogodio za konačnih 0:2 na sjajnu asistenciju Nemanje Anđušića.

Mogao je Slobodu u igru vratiti Eldar Mehmedović u 79. minuti, ali promašio je veliku šansu. Sam je bio na šest metara od gola, na drugoj stativi, ali zapucao je loptu daleko od mete…

Poraz Slobode je u 92. minuti nakon kornera ublažio Emir Jusić.

Premijer liga BiH, 25. kolo:

Sloboda – Velež 1:2 (Jusić 90+2’ / Džanković 29’, Ćosić 76’)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 1.500. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo) Žuti kartoni: Kapetanović, Kurtalić, Ćivić (Sloboda) Ćosić (Velež)

Sloboda: Bukvić, Osmić, Jusić, Devedžić, Kapetanović, Kurtalić, Maksimović (Mehmedović), Predragović, Veselinović (Hadžić), Mujagić (Ćivić) i Ramić (Alić).

Velež: Bogdanović, Salčin (Radović), Zvonić, Zeljković, Ćosić, Radovac, Vehabović (Anđušić), Pršeš (Hasanović), Džanković, Brandao (Peco) i Haskić (Zajmović).

(SC – TL – Foto: Darko Zabuš)