Nakon osam utakmica bez pobjede, Tuzla City na Tušnju “razmontirao” Želju (Foto)

Tuzla City - Zelčjo, 16. kolo
Radost igrača Tuzla Cityja – već nakon 5. minuta vodili su 2:0 protiv Željezničara (Foto: Darko Zabuš)

U susretu 16. kola Premijer lige BiH, danas je na stadionu Tušanju u Tuzli ekipa Tuzla Cityja ubjedljivo savladala tim saraevskog Željezničara rezultatom 3:0 (3:0).

Strijelci su bili Nukić u 1. i 5. minuti, te Bihorac u 32. minuti utakmice.

Ovo je prva pobjeda Plavih iz Simin Hana nakon osam utakmica u nizu, u kojima su četiri puta poraženi, a isto toliko susreta okončali su remijem.

Nakon ovog kola Tuzla City je i dalje na 11. mjestu prvenstvene tabele, ali sada sa 13 bodova, dok je Željezničar ostao na 19. i zauzima 7. mjesto.

Kakav početak utakmice za igrače Tuzla City. Rustemović je očajno reagovao i dodao loptu direktno u noge Nukića koji je pretrčao stopere gostiju i matirao Muftića. Velika greška Rustemovića.

U petom minutu utakmice novi gol za domaće. Jedan pokušaj Mehanovića brani Muftić nakon toga Nukić prvi dolazi do lopte i šalje je u mrežu Željezničara.

U 10. minuti utakmice Delimeđac je pokušao iz kornera ali je to boksovao Muftić.

U 14. minuti nova velika šansa za Tuzla City. Pantelić je sjajno izbacio Drinu potom šutirao ali ga je pročitao Selimović i izblokirao njegov šut.

Krpić je šutirao glavom u 19. minuti utakmice ali otišlo je to pored gola Lolića.

U 32. minuti utakmice Bihorac postiže golčinu nakon kornera. Pravi potop Željezničara.

U 36. minuti Drina griješi po ko zna koji put, Pantelić je izašao sam na Muftića ali odbranio je to golman Željezničara.

Dvostruka izmjena u Željezničaru. U 39. minuti utakmice. U igru ulaze Kosorić i Drljo a teren napustili Drina i Allyson.

Galić je požutio u 45. minuti utakmice zbog koje neće igrati narednu utakmicu Plavih.

Drljo je u 50. minuti utakmice šutirao sa nekih 25 metara ali lako je to odbranio Lolić.

Krpić i Abdulhakeem su dobili žute kartone u 51. minuti utakmice nakon prigovora glavnom sudiji.

Štilić je ušao u igru u 55. minuti umjesto Ovčine.

Al Jaber je dobio žuti karton dvije minute poslije nakon oštrog starta.

U 57. minuti Pantelić je šutirao glavom a krajnjim naporom brani Muftić njegov pokušaj.

Ordagić i Hadžić su ušli umjesto Sušića i Nukića.

Muftić je odbranio pokušaj Hadžića u 66. minuti.

Štilić je šutirao sa distance u 67. minuti ali je to dobro odbranio Lolić.
Minut poslije Al Jaber nije uspio pogoditi iz dobrog solo prodora.

Mekić je lijepo šutirao u 71. minuti Lolić odbio loptu koja je došla do Al Jabera koji šutira pored gola.

Muftić ponovo brani u 72. minuti nakon pokušaja Ordagića.

Selimović i Rustemović su izašli a u igru ušli Haračić i Biber.

U 78. minuti Krpić je šutirao nakon kornera ali odbranio je to Lolić.

Kobiljar je izašao u 79. minuti a u igru ušao mladi Garčević.

Ordagić u 83. minuti dobija žuti karton zbog prigovora.

Lolić također dobija karton zbog odugovlačenja.

Garčević je izašao 1 na 1 sa Muftićem ali brani to golman Željezničara.

Pantelić i Mehanović su izašli u 87. minuti a u igru su ušli Redžić i Jašaragić.

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Mehanović, Pantelić, Karjašević, Kobiljar, Sušić, Čolić

ŽELJEZNIČAR:Muftić, Galić, Selimović, Drina, Ovčina, Rustemović, Mekić, Al Jaber, Amoah, Allyson, Krpić (sc, tl)