Na krilima Lindsay i Hidić košarkašice Jedinstva do treće pobjede u prvenstvu!

Kosarka, KK Jedinstvo Tuzla, Prva liga BiH
Košarkašice Jedinstva došle su do vrijedne treće pobjede (Foto: Facebook)

U susretu 13. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u Tuzli domaće Jedinstvo pobijedilo ekipu Play Offa iz Sarajeva rezultatom 82:76 (25:16, 16:24, 23:15, 18:21).

Svakoj od ekipa pripale su po dvije četvrtine, ali su se na kraju radovale igračice trenera Siniše Umljenovića.

U prvoj četvrtini domaće su na krilima Linsay i Hidić stekle 9 poena prednosti. Gošće su u slijedećoj uzvratile gotovo istom mjerom, te se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću Jedinstva – 41:40.

Odlično su odigrale Tuzlanke treću četvrtinu, ušavši u posljednju dionicu ponovo sa +9 poena. Iako su gošće pokušale vratiti stvari u egal nisu uspjele – ostale su kratke za 6 poena!

Igračice susreta bile su Chelsea Linsay sa 21 i 10 skokova (najbolje ocijenjena igračica), te Ajla Hidić koja je ubacila 23 poena (6 skokova, 3 asistencije).

Dvocifreni učinak ostvarile su još Azra Bećirović sa 13, te Ema Halimić sa 10 poena.

U ekipi Play Offa Emina Hadžihusejnović postigla je 14 (8 skokova), Danijela Rebić 13, Edna Musić 12 (12 skokova), te Ilhana Džajić 11 poena.

Jedinstvu je ovo treća pobjeda uz 10 poraza i sa 16 bodova nalazi se na 10. mjestu, dok je Play Off ostao na 8. poziciji sa 19 bodova (6-7). (tl)