Mramor i Mladost iz Soline odigrali memorijalni susret povodom obilježivanja 34-godišnjice rudarske nesreće (Foto)

Poveli su domaći iz jedanesterca u 9. minuti kada je Azur Kucalović pogodio za 1:0. Ujedno to je bio i rezultat prvog poluvremena.

(Smajl Imamović jedini preživjeli rudar iz strašne nesreće prije 34 godine, izveo je početni udarac – Foto: Tuzlalive.ba)

Danas je u Mramoru odigrana utakmica između domaćeg Mramora i ekipe Mladosti iz Soline povodom obilježavanja 34-godišnjice rudarske nesreće u rudniku Dobrnja Jug. Na kraju je rezultat glasio 1:1 (1:0).

Nastavak susreta donio je bolju igru Mladosti koja je zaista promašila veliki broj prilika. Na kraju Eldar Malohodžić u posljednim trenutcima pogađa za konačnih 1:1.

Inače, početni udarac na današnjoj memorijalnoj utakmici izveo je na simboličan način Smajl Imamović, jedini preživjeli u ovoj najvećoj rudarskoj nesreći u BiH.

Utakmici je prethodilo polaganje vijenaca i cvijeća delegacija Rudnika Krka i porodica poginulih rudara na Spomen-obilježje poginulih 180 rudara druge smjene jame Jug spomenutog rudnika. (sb – Foto: TuzlaLIVE.ba)