Minimalan poraz Zmajeva protiv aktuelnih evropskih pvaka Italijana

U nadoknadi Ahmedhodžić se našao u velikoj šansi, nakon velike greške talijanske odbrane. Izašao je sam pred Donnarummu, nije uspio zabiti
(Italija je minimalnim rezultatom pobijedila bezopasne Zmajeve – Foto: X)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala i drugi prijateljski susret pod vodstvom novog selektora Sergeja Barbareza. Zmajevi su snagu odmjerili sa selekcijom Italija, a Azzuri su slavili sa 1:0 na susretu odigranom u Empoliju.

Nakon početnog ispitivanja snaga na prvu šansu čekalo se do osme minute. Primio je Hajradinović loptu na rubu kaznenog prostora, potom izlomio čuvara i uputio sjajan udarac. Odbranio je to Donnarumma na kraju..

Tri minute kasnije uzvraćaju Italijani. Chisa pokušao, ali Katić zaustavio igrača Juventusa, piše N1.

U 14. minuti prijeti i Frattesi, ali njegov šut brani Kenan Pirić.

Pet minuta kasnije velika prilika iz slobodnog udarca za naš tim. Gigović je izborio slobodan udarac sa opasne pozicije, Gazibegović šutirao pod prečku, ali je to Donnarumma odbranio.

Hajradinović je novu priliku imala u 21. minuti. Ponovno je imao Haradinović priliku nakon jedne odbijene lopte. Ovoga puta pogodio je u odbrani Darmiana.

Promašaje našeg tima kaznio je Frattesi u 38. minuti. Ubacio je sjajno sa lijeve strane

Chiesa, Frattesi natrčao na loptu i snažnim udarcem je poslao pod prečku gola nemoćnog Kenana Pirića.

U drugom poluvremenu na prvu šansu čekali smo do 64. minute kada je Scamacca šutirao, ali je Pirić još jednom zaustavio napadača Atalante.

Isti igrač pokušao je u 75. nakon lopte Cambiassa, ali je golman AEK-a sjajno reagovao.

Ipak, u nadoknadi Ahmedhodžić se našao u velikoj šansi, nakon velike greške talijanske odbrane. Izašao je sam pred Donnarummu, nije uspio zabiti.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Italija upisala četvrti trijumf protiv našeg tima u šestom susretu. Jedan meč je slavila naša selekcija, dok je jedan meč završen bez pobjednika.

Italijani Euro započinju 15. juna susretom protiv Albanije, dok će Bosna i Hercegovina naredni meč igrati u okviru Lige nacija protiv reprezentacije Nizozemske 7. septembra.