Milošević: Portugal je opasniji, ali će nam ostavljati više prostora

Ne želi da se oko utakmice stvara fama kao da je riječ o rezultatu za pamćenje, mada će ga on pamtiti, jer je debitovao pobjedom na kormilu Zmajeva.

Fudbal, reprezentacija, Milosevic
(Novi selektor je repki udahnuo potrebnu agresivnost i samopouzdanje – Screenshot)

Zmajevi su sinoć na selektorskom debiju Save Miloševića savladali Lihtenštajn sa 2:0 u Vaduzu.

Upravo je selektor Milošević dao o ovoj utakmici svoj komentar za BHT1.

Čestitke momcima. Prezadovoljan sam prvim poluvremenom, a u drugom je bilo prekida pa se gubio ritam. Moramo biti zadovoljni i mi, a i svi gledaoci. Prije svega odnosom, ozbiljnošću, a možda jedina stvar koja nije bila na nivou jeste realizacija. Imali smo još 7-8 šansi, ali možda je i bolje da se to danas desilo, pa da to u ponedjeljak nadoknadimo“, rekao je Milošević.

Ovo je početak. Novi početak ciklusa, nečega što trebamo odraditi do marta i zaista su to svi prihvatili da se od danas pripremamo za sve što slijedi. Idemo dalje, za tri dana je nova utakmica. Trebamo se što prije oporaviti”, dodao je.

Najavio je Portugal kazavši kako će utakmica biti potpuno drukčija, što je i logično s obzirom na to da dolazi jaka momčad Ronalda i društva, koja vodi na tabeli grupe kvalifikacija za EP.

Portugalci su se već kvalifikovali za EP, ali će sigurno u Zenici nastojati da nastave seriju pobjeda. Nema šta, favoriti su.

Stanje na tabeli je takvo kakvo jeste, ali imamo mnogo toga da izgubimo, kao i da dobijemo. Biće potpuno drugačija utakmica od ove, protivnik će biti opasniji, ali će i ostavljati više prostora. Mislim da smo uspjeli da sačuvamo momke, svježinu za ponedjeljak. AKo uspijemo energetski izdržati 90 minuta, onda će to biti blizu”, zaključio je Milošević, ne želeći decidnije govoriti o narednoj utakmici dok se dojmopvi iz vaduza ne slegnu. (tl)