Medvedev vodio 2:0: Sinner velikim preokretom osvojio Australian Open!

Tenis, Jannik Sinner, Australian open
Jannik Sinner je izgubio prva dva seta, ali je naredna tri dobio u velikom stilu (Screenshot)

Italijanski teniser Jannik Sinner osvojio je Australian Open pošto je u finalu nakon velikog preokreta savladao Daniila Medvedeva sa 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3.

Od 2005. godine nije igrano finale u Australiji, a da u njemu nema ili Novaka Đokovića ili Rafaela Nadala. Ipak, ove godine u finalu su bili Medvedev i Sinner, koji je iznenađujuće u polufinalu izbacio prvog favorita, srpskog tenisera.

Činilo se da bi Sinner mogao i do titule s obzirom na prikazano u prošloj rundi, ali je bio nemoćan u prva dva seta, izgubivši oba sa 6:3. A onda je priredio veliki preokret.

Puno bolje izdanje Sinnera u trećem setu u odnosu na prethodna dva. Uspio je da parira Rusu, a potom da stigne do brejka na 5:4 i osvoji set. Sinner je nastavio da igra sjajno u četvrtom setu.