Marko Maksimović debitovao pobjedom na klupi Slobode, crveno-crni savladali Igalo 1929

danas se igraju cetiri preostale utakmice osmine finala kupa bih fk sloboda na tusnju docekuje fk sarajevo
(Sloboda konačno pobijedila – Foto: Arhiva/TL)

Marko Maksimović novi trener Slobode debitovao je na klupi crveno-crnih pobjedom u prijateljskom susretu protiv cnogorskog drugoligaša FK Igalo 1929. Slavili su Tuzlaci rezultatom 3:0 (1:0).

Od početka nametnuli su fudbaleri Slobode svoj tempo igre a u 43. minuti Obren Cvijanović pogodio je za 1:0.

Nastavak susreta donio nam je još dva gola u mreži ekipe iz Crne Gore. Prvo je Takeru Komiya pogodio u 57. minuti za 2:0, da bi tačku na ‘i’ u ovom susretu stavio Kenan Dervišagić za 3:0 i pobjedu izabranika Marka Maksimovića.

Sloboda je počela utakmicu u sastavu: Trako, Jašarević, Hasanbegović, Dubačkić, Jovašević, Ramić, Kurtalić, Mahmud, Tallison, Šero i Dervišagić.

Sloboda se u Tuzlu vraća u nedjelju gdje će nastaviti pripreme za start u Wwin ligi i duel 1. kola protiv Sarajeva, 4. augusta (21 h).