Manchester City ubjedljivom pobjedom rezervisao mjesto u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, s kim će igrati?

Ovom pobjedom, Manchester City je zakao finalni okršaj protiv brazilske ekipe i prvaka Južne Amerike, ekipom Fluminensea. Finale će se odigrati u petak 22. decembra od 19:00.

(Mateo Kovačić, strijelac drugog gola za City – Foto: X)

Fluminense je pobjedom nad Al-Ahlyem u prvom polufinalnom meču osigurao mjesto u finalu Svjetskog klupskog prvenstva koje se igra u Saudijskoj Arabiji. Isto je i učinio večeras i Manchester City koji je sa 3:0 savladao japansku Urawu.

Popularni ‘Građani’ su kao veliki favorit ušli u ovaj meč, doduše bez klasičnog napadača jer su najistureniji bili Bernardo Silva i Matheus Nunes, ali to očito nije donijelo probleme Guardiolinoj ekipi jer su do vodstva stigli pred kraj prvog poluvremena kada je Marius Hoibraten na ‘asistenciju’ Nunesa postigao autogol.

Početak drugog poluvremena donio je dva brza gola Citya prvo je Mateo Kovačić postigao gol u 52. minuti, asistent je bio Kyle Walker, a sedam minuta kasnije u 59. minuti u listu strijelaca upisao se i Bernardo Silva.

Poražena ekipa Urawe igrat će također u petak utakmicu za treće mjesto protiv Al-Ahlya, taj meč je na rasporedu od 15:00.

Svjetsko klupsko prvenstvo, polufinale:
Urawa – Manchester City 0:3 (M. Hoibraten a.g. 45'+1’, M. Kovačić 52’, B. Silva 59’)