Manchester City deklasirao Fluminense za prvu titulu prvaka svijeta!

Fudbaleri Manchesterr Cityja osvojili su prvi naslov klupskog prvaka svijeta (Foto: Agencije)

Ekipa Manchester Cityja je večeras savladala ekipu Fluminensea rezultatom 4:0 i time je osvojila titulu prvaka FIFA Svjetskog klupskog prvenstva.

Aktuelni prvak Engleske i Evrope, a od večeras i aktuelni prvak svijeta, je od samog početka utakmice nametnuo svoj ritam i bez većih poteškoća je upisao pobjedu nad osvajačem Copa Libertadoresa.

Prvi pogodak na utakmici viđen je već u 1. minuti utakmice kada Julian Alvarez dovodi City u vodstvo. U 27. minuti Nino postiže autogol i rezultatom 2:0 je okončano prvo poluvrijeme.

U 72. minuti Phil Foden na asistenciju Juliana Alvareza postiže treći pogodak i otklanja sve dileme oko pobjednika, a upravo Julian Alvarez, zasigurno igrač utakmice, postiže pogodak za konačnih 4:0 u 88. minuti.

Manchester Cityju je ovo prva titula prvaka FIFA Svjetskog klupskog prvenstva. Treće mjesto osvojila je ekipa Al Ahlija, osvajača Afričke lige prvaka, koji su u borbi za treće mjesto savladali prvaka Azije, Urawu Red Diamondse (4:2).

Ovogodišnje prvenstvo se igralo u Saudijskoj Arabiji a ekipa Manchester Cityja je ovom pobjedom i titulom zaradila preko 4,5 miliona eura. Podsjetimo, Manchester City je ove godine osvojio i englesku Premier ligu, engleski FA Kup, UEFA Ligu prvaka i UEFA Super kup. (sc, tl)