Liverpool preokretom do pobjede i finala Lige prvaka

Liverpool je pokazao veličinu kad je bilo najteže. Kritično su izgledali Redsi u prvom poluvremenu, a onda se sve promijenilo nakon odmora.

Podsjetimo, engleski sastav je imao prednost od 2:0 iz prvog meča polufinala Lige prvaka, ali Villrreal je za poluvrijeme uspio to anulirati.

Već u trećoj minuti Bulaye Dia na asistenciju Capouea trese mrežu šokiranih Redsa.

Nakon toga se desio sporni momenat kada je Alisson srušio Lo Celsa u šesnaestercu, ali nizozozemski arbitar Makkelie ipak nije dosudio penal.

Do drugog pogotka Žuta podmornica stiže u 41. minuti, Coqeulin je poentirao glavom, a asistent je ponovo bio raspoloženi Capoue.

Rezultatom 2:0 zaključeno je prvo poluvrijeme, a onda je na teren De le Ceramice istrčala jedna potpuno drugačija, razgoropađena verzija Liverpooola.

Fabinho je šutem iskosa u 62. minuti savladao Rullija, kojem je lopta prošla kroz noge. Pogodak na dušu argentinskog vratara.

Na 2:2 je glavom izjednačio Luis Diaz svega pet minuta kasnije, nakon što je izbjegao ofsajd-zamku.

Za potpuni preokret od 2:3 pobrinuo se Sadio Mane koji je kaznio istrčalog tragičara Rullija i praktično u praznu mrežu poslao loptu u 74. minuti.

Tim rezultatom zaključen je susret, tim Jurgena Kloppa postao je prvi finalista Lige prvaka.

Sutra navečer se igra revanš susret između Reala i Manchester Cityja (engleski tim slavio u prvom susretu 4:3). (ScS- TL)