Liga prvaka samo san: Džeko i Fenerbahče ponovo nisu uspjeli!

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta, dok Rade Krunić nije dobio priliku da uđe u igru.

(Fenerbahče propustio priliku-Foto: X )

Fudbaleri Fenerbahčea nisu uspjeli da se plasiraju u play-off Lige prvaka, nakon što su na domaćem terenu odigrali neriješeno 1:1 protiv Lillea, što nije bilo dovoljno da nadoknade poraz iz prvog meča (2:1).

Od samog početka susreta u Istanbulu, Fenerbahče je dominirao i stvarao prilike, ali su promašaji turskog tima obilježili regularnih 90 minuta. Upravo kada je izgledalo da će se meč završiti bez golova, u prvoj minuti sudijske nadoknade, nesretni autogol Diakitea, nakon što je pokušao da blokira šut Edina Džeke, donio je Feneru prednost od 1:0 i produžetke.

U produžecima, činilo se da je Fenerbahče bliži prolazu, pogotovo nakon što je Lille ostao s igračem manje u 109. minuti. Međutim, u 116. minuti, nakon konsultacija sa VAR-om, dosuđen je penal za Lille koji je Jonathan David sigurno realizovao, izjednačivši na 1:1 i zapečativši sudbinu turskog viceprvaka.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta, dok Rade Krunić nije dobio priliku da uđe u igru. Za Fenerbahče, san o Ligi prvaka ostaje neostvaren, jer je tim Josea Mourinha ponovo propustio šansu da se plasira u grupnu fazu ovog takmičenja, prvi put od sezone 2008/09.