Liga 6 košarkaša: Žunini momci još bez gostujuće pobjede!

Kosarka_Okk Sloboda_ Siroki_Jakupovic

(Jasmin Jakupović je postigao 8 poena – Foto: D. Zabuš, arhiva)

Košarkaši OKK Slobode još su bez pobjede u gostima i večerašnjim porazom od Širokog 78:72 (17:20, 27:18, 20:16, 14:18), u okviru 6. kola Lige 6 prvenstva BiH, došli su na omjer 3-3.

Večeras u dvorani Pecara tuzlanski tim dosta dobro se nosio u većem dijelu utakmice. U prvom poluvremenu imali su i prednost od +6 poena, ali su osjetno pali u drugoj i trećoj četvrtini.

Ipak, uspijevali su održavati “balans” na semaforu, a u posljednjoj četvrtini, kod vodstva domaćina od 70:60 uspjeli su serijom 0-11 povesti 70:71 (38. minuta), pogotkom Bojića.

No, tada su loše odigrali nekoliko napada, što su Širokbriježani zahvaljujući Čolaku iskoristili i ostvarili su svoju treću pobjedu. Utješno za Tuzlake je što su u dva međusobna susreta sa Širokim ostvarili za poen bolji skor.

Za domaći tim najčešće je pogađao Čolak 29 poena, Pepin je ubacio 13, a Tomažič i Januković po 10 poena.

U ekipi OKK Slobode Bojić i Brewton su postigli po 16 poena, Sejfić 14 (16 skokova, ali loš procenat šuta), te Lelić 12 poena.

U 7. kolu OKK Sloboda ide na treće uzastopno gostovanje, ovoga puta Bosni Meridianbet.

Večeras je u Banjoj Luci Borac poslije produžetka pobijedio Bosnu Meridianbet rezultatom 90:83.

Tabela: Igokea 5-1, Bor4ac 4-2, OKK Sloboda, Široki i Bosna Meridianbet 3-3, te Mladost 0-6. (tl)