Liga 6 košarkaša: OKK Sloboda protiv Igokee doživjela četvrti uzastopni poraz (Foto/Video)

Sve manje izgleda da će se tuzlanski sastav plasirati među četiri najbolje ekipe prvenstva BiH

U susretu 8. kola Lige 6 prvenstva BiH, večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli košarkaši OKK Slobode poraženi od Igokee iz Laktaša rezultatom 69:79 (23:19, 8:24, 22:18, 16:18).

Ovo je četvrti uzastopni poraz ekipe trenera Adnana Žunića nakon kojeg su sve manji izgledi da će se ‘crvceno-bijeli’ plasirati u polufinale Play offa, jer imaju skor 3-5, što je slabije od Širokog 5-3, te Bosne 4-4 koja usto ima bolji međusobni skor sa Tuzlacima.

Zanimljivo je da je OKK Sloboda dobila dvije četvrtine, u posljednjoj je bila ravnoparavn suparnik Igosima, ali je fatalna bila druga četvrtina koju je domaći sastav izgubio sa 8:24 i to je faktički presudilo.

Igokea je poluvrijeme riješila u svoju korist (31:43), domaći su se u trećoj dionici primakli na obećavajuću rezultatsku blizinu, ali valja reći da su igrali oslabljeni (bez Peltiera), te da aktuelni prvak nije dozvolio iznenađenje.

U sastavu OKK Slobode dvocifren učinak imali su Gutić 20, Brewton 16 i Bojić 10, dok je Sejfić ubacio samo 8 poena, ali je ostvario 11 skokova.

Za Igokeu su najviše pogodaka ostvarili Milosavljević 17, Jošilo 14, Filipović i Kondić po 12, te Jeremić 11. (tl – Foto: Darko Zabuš)