Lejla Njemčević zaključila najuspješniju sezonu kao viceprvakinja svijeta

Na posljednjoj utrci Svjetskog kupa u Lake Placidu osvojila je treće mjesto na još jednoj ravničarskoj stazi, koja joj inače ne odgovara u maratonskoj disciplini.
Biciklizam, Lejla Njemcevic, Svjetski kup
(Sjajan uspjeh najbolje bh. biciklistkinje-Foto: Klub)

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević završila je svoju najuspješniju sezonu kao druga biciklistkinja svijeta, nakon posljednjeg Svjetskog kupa održanog u Lake Placidu, Sjedinjene Američke Države.

Među najvećim uspjesima, Njemčević je ostvarila historijsku srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Danskoj, što je prva medalja u historiji bh. biciklizma sa ovog takmičenja. Također, zauzela je drugo mjesto na otvaranju Svjetskog kupa u Češkoj Republici te zabilježila uvjerljivu pobjedu u drugoj seriji Svjetskog kupa u Francuskoj, s prednošću većom od 13 minuta ispred Amerikanke Hannah Rae Otto.

Uprkos tome, Njemčević je sezonu završila na drugom mjestu ukupnog poretka Svjetske serije sa 610 bodova, iza Namibijke Vere Looser, koja je osvojila 660 bodova. Treće mjesto pripalo je Janini Wust iz Švicarske sa 450 bodova.