Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu! (Video)

Posljednji dan Evropskog prvenstva u plivanju, održanog u Beogradu, bio je izuzetno uzbudljiv za Bosnu i Hercegovinu jer su dvije naše plivačice nastupile u finalima.
(Novi uspjeh najbolje bh. plivačice- Screenshot)

Naša najbolja plivačica, Lana Pudar, učestvovala je u finalu utrke na 200 metara delfin, svojoj primarnoj disciplini. Lana je završila na drugom mjestu, osvojivši srebrenu medalju s vremenom 2:08.15. Zlatna medalja pripala je Heleni Rosendhal Bach iz Danske, koja je plivala 2:07.88, dok je bronzanu medalju osvojila Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske s vremenom 2:08.22.

Pogledajte utrku Lane Pudar

Lana je u Beogradu postigla izvanredne rezultate, učestvujući i u finalu na 100 metara delfin, gdje je zauzela osmo mjesto. Nakon napornih priprema, odlučeno je da preskoči disciplinu na 50 metara delfin.

Nakon uspješnog nastupa na Evropskom prvenstvu, Lana se sada fokusira na završne pripreme za Olimpijske igre u Parizu. Ovo će biti njeno drugo učešće na Olimpijskim igrama, ali za razliku od Tokija, sada je mnogo iskusnija i bogatija za brojna odličja sa velikih takmičenja.