Kup Mirza Delibašić: Igokea i Široki u finalu

U finalu Kupa Mirza Delibašić, koji se održava u Banjaoj Luci, igrat će Igokea i Široki.

Igokea je u dvorani Borik ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv OKK Slobode u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Mirze Delibašić rezultatom 88:78.

Utakmicu je Igokea otvorila serijom od 5:0, ali Tuzlaci su se dobro držali u prvoj dionici, a na kraju iste ekipa iz Aleksandrovca imala je prednost od 23:20. Rezultat je bio u egalu do finiša drugog perioda, kada su Igosi došli do dvocifrene prednosti i na odmor su otišli sa 44:33.

OKK Sloboda nije uspjela da se primakne Igokei u trećoj četvrtini. U finišu iste prednost Igosa je porasla i na 20 poena, a sa rezultatom 65:44 ušli su u posljednjih deset minuta, u kojima je Sloboda igrala nešto bolje, ali kasno se “probudila” i to je bilo nedovoljno do naprave nešto značajnije, te su na kraju poraženi sa 88:78.

Igokeu je do pobjede vodio Deshawn Stephens sa 18 poena i osam skokova, te Dalibor Ilić sa 15 poena i 13 skokova. Pratio ih je Stefan Đorđević sa 14 poena, te Nikola Tanasković sa dva manje.

Kod OKK Slobode Đorđe Lelić je imao 16 poena te po dva skoka i asistencije, dok su Adi Alikadić i Haris Delalić ubacili po 14 poena.

U drugom polufinalu košarkaši Širokog iznenađujuće lako ostvarili su pobjedu nad Borcem.

Banjalučanima, koji su organizatori završnice takmičenja, nije pomogao ni domaći teren da izbjegnu poraz. Nakon prvog poluvremena herecegovački tim je imao pristojnu prednost (34:43), koju je zatim dodatno podizao u drugom dijelu susreta i meč zaključio trijumfom od 72:88.

Borac je skupo koštao loš procenat šuta, svega 32 posto (25-76), dok su Širokobriježani bili itekako precizniji (60 posto, 37-61).

U pobjedničkom sastavu blistali su Luka Božić (25 poena 11 skokova) i Mate Vucić (22 poena, 9 skokova), kod domačina je tek Kosta Kondić (15 poena) zaslužio prolaznu ocjenu.

Sutrašnje finale Igokea – Široki u Boriku počinje u 20 sati, uz direktan prijenos na BHT1. (sc, tl)