Kup BiH: Vogošća pobjedom protiv Slobode prvi finalista (Foto)

Rukometaši Vogošće prvi su finalista Kupa BiH nakon što su danas u dvorani “Amel Bečković” u Vogošći, u prvoj polufinalnoj utakmici, pobijedili oslabljenu tuzlansku Slobodu rezultatom 30:24 (16:9).

Domaćin Final Foura Kupa BiH imao je prednost od početka do kraja utakmice, u drugom poluvremenu i sa +9 golova (25:16 u 47. minuti), te su zasluženo izborili finale najmasovnijeg rukometnog takmičenja u državi.

U ekipi Slobode nedostajali su bitni igrači – kapiten Emir Suhonjić i pivot Haris Buljina, obojica zbog povrede koljena.

U ekipi Vogošće Memić je postigao 6 golova, dok su po gol manje postigli Grujić, Ombaša, Burić i Isaković.

Za Slobodu su pogađali: Mehinagić i Renato Čajić po 4, Barjaktarović i Bečić po 3, Mišetić, Pavlak, Skopljak i Čičkušić po 2 gola, dok su Vujović i Đukić postigli po 1.

Ekipa Vogošće u finalu će igrati s pobjednikom susreta Izviđač CO – Hercegovina, koji počinje u 17:30 sati.

Trofej Kupa BiH brani ekipa Izviđača CO, koja je lani slavila u Ljubuškom protiv Slobode rezultatom 32:25. (tl – Foto: Screenshot)