Košarkašice Jedinstva poražene u Mostaru, čekaju prvu pobjedu!

(Košarkašice Jedinstva i trener Umljenović čekaju prvu pobjedu – Foto. D. Zabuš)

Košarkašice tuzlanskog Jedinstva i nakon 4. kola jedina su ekipa, uz Igman, bez pobjede u prvenstvu BiH.

Večeras je u Mostaru ekipa Zrinjski 2010 bila bolja od Tuzlanki pobijedivši rezultatom 72:62 (20:15, 21:16, 11:15, 17:16).

Igračice trenera Siniše Umljenovića slabije su odigrale prvo poluvrijeme u kojem su imale zaostatak od 13 poena (43:30).

Jedina četvrtina koju su riješile u svoju korist bila je treća (11:15) i uoči posljednje su zaostatak svele na devet poena.

Očekivanja da mogu i više ukazala su se u 32. minuti, kada su prednost Mostarki svele na samo dva poena (55:53). Ali, dalje nije išlo. Ana Leko i društvo zaigrale su bolje i nisu dozvolile totalni preokret.

U ekipi Zrinjskog 2010. Leko je ubacila 28 poena, Bošnjak je dodala 16 (7 skokova), a Herceg 12.

U redovima Jedinstva prva igračica svakako je bila Lejla Livadić sa 16 poena i 10 skokova. Amerikanka Lindsay također je meč završila sa 16 poena, dok je Ajla Muratović upisalo 10. (tl)