Košarkaši OKK Slobode preokretom protiv Širokog do prve pobjede u Ligi 6 (Foto)

Nevjerovatno je da Širokobriježani u zadnjih 5 minuta kod rezultata 55:59 nisu postigli nijedan poen, a za to vrijeme Tuzlaci su ubacili 11!
Kosarka_Okk Sloboda_ Siroki_Jakupovic

U susretu 1. kola Lige 6 prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća OKK Sloboda pobijedila ekipu Širokog TT Kabeli rezultatom 66:59 (17:11, 15:21, 12:18, 22:9).

Domaća ekipa je bolje otvorila utakmicu i taj dio susreta riješila u svoju korist sa 17:11.

Nakon toga igru u ruke preuzimaju igrači Širokog, koji su u drugoj dionici istom mjerom uzvratili “crveno-bijelima”, a na poluvremenu bilo je egal – 32:32.

U trećem dijelu tempo diktiraju Širokobriježani, odlaze na +6, a šest minuta prije kraja imali su prednost od 52:57.

I tada počinje nevjerovatan finiš domaćih košarkaša koji su odlični u odbrani, a efikasni pod košem protivnika. Nevjerovatno je da Širokobriježani u zadnjih 5 minuta kod rezultata 55:59 nisu postigli nijedan poen, a za to vrijeme Tuzlaci su ubacili 11!

Najprije je Eke izjednačio (59:59), potom Brewton iz igre i slobodnih bacanja ubacuje 4 poena (63:59), da bi tačku na važnu pobjedu stavio Jakupović tricom minutu prije kraja, nakon koje gosti više nisu imali šansi da izbjegnu poraz.

OKK Sloboda je odlično starovala u Ligi 6, a ova pobjeda, može se slobodno reći, najveći je trijumf koji je u karijeri, kao prvi trener, ostvario Adnan Žunić.

U pobjedničkom sastavu Bojić je postigao 14 poena, Lamonte 12, Jakupović i Lelić po 11. Sejfić je ubacio samo 6 poena, ali je ostvario 12 skokova.

U ekipi Širokog TT Kabeli Tomažić je postigao 14, Junaković 13, a Pepin 11 poena. (tl – Foto: Darko Zabuš)