Košarka: Trbić startao pobjedom protiv svog bivšeg kluba (Foto)

Iako je Sloboda odnijela pobjedu, meč je obilježio povratak Milana Miloševića, 39-godišnjeg bivšeg reprezentativca BiH, i nekadašnjeg igrača Sloboda Dite i OKK Slobode

Košarkaši tuzlanske OKK Slobode otvorili su novu sezonu u Mejdanu uvjerljivom pobjedom nad Sparsom iz Sarajeva rezultatom 94:72 21:16, 23:14, 26:28, 24:14). Tuzlaci su od samog početka dominirali, postepeno povećavajući prednost do konačnih 22 poena razlike.

Već na poluvremenu ostvarili su veliku porednost (44:30), a u nastavku su gostima prepustili jedino treću četvrtinu, da bi u četvrtoj ponovo podigli igru na viši nivo i ostvarili jednu od najubjedljivijih pobjeda u međusobnim susretima.

Tako je Zeničanin, Marko Trbić, novi trener OKK Slobode, startovao pobjedom protiv svog bivšeg kluba.

Iako je Sloboda odnijela pobjedu, meč je obilježio povratak Milana Miloševića, 39-godišnjeg bivšeg reprezentativca BiH, i nekadašnjeg igrača Sloboda Dite i OKK Slobode, koji je od ove sezone član Sparsa. Milošević je bio najbolji strijelac utakmice sa 26 poena i sedam skokova. Osim njega u gostujućem timu istakao se Mitrović sa 20 poena.

Kod Slobode, čak petorica igrača imala su dvocifren učinak. Najefikasniji igrač bio je Marko Lukić sa 18 poena, tri skoka i tri asistencije, a onda: Ćurevac 17, Čampara 16, Jakupović 13, te Sejfić 12 poena (11 skokova).

U drugom susretu 1. kola, Orlovik je na domaćem terenu u Žepču pobijedio Leotar rezultatom 78:74. (SB, Foto: Darko Zabuš)