Konferencijska liga: Velež s dva poraza okončao nastup u Evropi

Fudbaleri maltežanskog Hamrun Spartansa rezultatom 1:0 savladali su Velež u revanš susretu drugog pretkola Konferencijske lige, te su sa ukupnih 2:0 izborili plasman u treće pretkolo.

Velež je tako okončao svoj nastup u Evropi, a da nijednom nije zatresao mrežu protivnika.

Jonny je u 15. minuti donio Hamrun Spartansima vodstvo nakon greške Adina Bajrića, koji je na centru izgubio loptu koju je do Jonnyja produžio do Mashike, a ovaj je rutinski matirao Bogdanovića.

Velež je uspio preuzeti blagu inicijativu nakon primljenog gola i imao je nekoliko šansi, ali generalno nije uspijevao da ozbiljnije zaprijeti domaćem timu.

S druge strane, Jonny, Dodo i Mashike su stvarali mnogo problema. Jonny je u 34. minuti sa samo par metara prebacio prazan gol, da bi u 45. minuti Dodo nakon sjajne akcije pogodio prečku.

Do ozbiljnije šanse za Velež se čekalo sve do 64. minute, kada Nermin Haskić glavom šutira sa šest metara preko gola. Bila je to najveća šansa za Velež.

Hamrun Spartans sa ukupnih 2:0 prolazi dalje i u trećem pretkolu će igrati sa ekipom Levskog iz Soffije, dok se Velež može posvetiti domaćem prvenstvu. (S1-TL)