Konferencijska liga: Sarajevo u 90. minuti eurogolom do pobjede protiv Aktobea

Kakva golčina Kyeremeha u 90. minuti. Fantastičan pogodak sa nekih 25 metara, pogodio je samo rašlje gola i doveo Sarajevo u vodstvo

Završena je prva utkamica pretkola Konferencijske lige između Aktobea (Kazahstan) i Sarajeva. Meč je završen rezultatom 0:1 (0:0).

Fudbaleri Sarajeva su napravili veliki broj sitnih prekršaja u uvodnih 15 minuta, ne dozvoljavaju domaćinu da se razmaše.

Dobar pokušaj Čatakovića sa preko 20 metara ali Shatskiy brani. Najbolja prilika na utakmici za Samorodova. Najbolji igrač Aktobea je napravio sjajan solo prodor, zatim je šutirao ali na njegovu nesreću taj pokušaj je završio na stativi. U 22. minuti Rockov kasni na jedan ubačaj ali Agbo nije bio precizan. Mustafić je u 24. minuti postao prvi igrač sa žutim kartonom. Prilikom prekršaja Mustafić se povrijedio te nije mogao nastaviti utakmicu. Umjesto njega u igru je ušao Anđušić. Moglo je Sarajevo više iz ove situacije, Đorđević je izblokiran, nije vidio Kyeremeha koji je bio sam na drugoj strani.

Opasnost pred golom Sarajeva u 32. minuti, defanzivac Barać je pogodio stativu ali je bio u nedozvoljenoj poziciji. Romero u 34. minuti bježi svom čuvaru i šutira ali Rockov je siguran. Anđušić je u 37. minuti dobio žuti karton nakon prekršaja na sredini terena. Čataković je izborio prekršaj u 42. minuti ali su defanzivci Aktobea očistili ubačaj Đorđevića. Glavni arbitar je produžio prvo poluvrijeme za 3 minute. Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

U drugom poluvremenu, prvu priliku imao je Samorodov koji je šutirao, ali Rockov je bio siguran na golu. Nekoliko minuta kasnije Đorđević je šutirao, ali je jedan od defanzivaca izbacio loptu u korner. Nakon kornera, mladi Čelik je zaprijetio, ali lopta je otišla malo pored gola. Treći igrač sa javnom opomenom je defanzivac Soldo, koji je nepropisno zaustavio jednog igrača Aktobea.

U 62. minuti Umaev je ušao umjesto Doumbouya. Prvi žuti karton za Aktobe u 64. minuti, Bessmertny je požutio. Dvostruka izmjena u ekipi Aktobea, Bessmertny i Cevallos su izašli a Baitana i Tanzharikov ušli u igru. U 74. minuti prečka spašava Sarajevo, Umaev je glavom pokušao ali lopta pogađa prečku. Mnogo sreće za Sarajevo. Zekić je izvršio izmjenu u 75. minuti, Guliashvili je zamijeno Bubanju.

Beganović u 77. minuti protestuje i dobija žuti karton. Rezervista Tanzharikov je dobio žuti karton u 80. minuti. Romero pokušava u 82. minuti, pravo u Rockova. Nova dvostruka izmjena kod domaćih, Kenessov i Jean su u igri umjesto Samorodova i Agba. U 87. minuti dvostruka izmjena sada trenera Zekića, Julardžija i Mehmedović umjesto Čatakovića i Anđušića.

Najbolja šansa za Sarajevo u 88. minuti ali pokušaj Guliashvilia prolazi tik pored stative. Kakva golčina Kyeremeha u 90. minuti. Fantastičan pogodak sa nekih 25 metara, pogodio je samo rašlje gola i doveo Sarajevo u vodstvo. Minut poslije je dobio žuti karton. Umaev makazicama pokušava u 92. minuti, odlazi to malo pored gola. Kraj utakmice, Kyeremeh eurogolom osigurao prednost Sarajevu pred revanš susret na Koševu. (sc)