Konferencijska liga: Legia i drugi put u grupnoj fazi bolja od Zrinjskog (FOTO)

Mostarski tim i dalje ima samo tri boda ostvarena u onoj čudesnoj utakmici u Mostaru protiv AZ Alkmara, u kojoj su nakon 0:3 slavili rezultatom 4:3

U susretu 4. kola grup E Konferencijske lige, večeras je u Varšavi domaća Legia pobijedila Zrinjski iz Mostara rezultatom 2:0 (2:0).

Strijelci su bili Augustyniak u 14. minuti i Josue u 30. minuti sa 11 metara.

U drugoj utakmici grupe večeras igraju Aston Villa – Az Alkmar.

Zrinjski je malo bolje ušao u utakmicu, osim većeg posjeda lopte više su se nalazili na polovini domaće ekipe i pokušavali su da kreiraju akciju kojom bi ozbiljno ugrozili gol Hladuna.

Međutim, u 15. minuti Legija dolazi do vodstva nakon prvog kornera za nju. Igrači Zrinjskog nisu dobro ispratili igrače Legije, niti su bili dobro pozicionirani. Na drugoj stativi sam je ostao Augustyniak i bez problema poslao loptu u mrežu za 1:0.

Igrači Legije su nakon pogotka nastavili držati loptu u svome posjedu. U 27. minuti Muci je šutirao ali lopta odlazi preko gola. Tri minute poslije i Zrinjski dolazi do prilike. Nakon šuta Čanađije lopta je otišla u korner nakon kojeg je nastala velika gužva pred golom, ali je na kraju samo dosuđena nedozovoljena pozicija.

Već u sljedećem napadu novi problemi za Zrinjski. Ćorluka je nesmotreno faulirao jednog od igrača domaćih i glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Josue i povisio je rezultat na 2:0 za Legiju.

Legija je nastavila kontrolisati utakmicu i nakon drugog pogotka. Nije ozbiljnije zaprijetila golu Zrinjskog, ali nije mu ni dopustila da dođe do većeg posjeda lopte, a kamo li do ozbiljne prilike. Tek u 38. minuti Bilbija je uputio jedan šut koji je bio krajnje bezopasan. Međutim, u 45. minuti Čanađija je došao do jedne lopte, ali je iz vrlo dobre pozicije u šesnaestercu šutirao preko gola domaće ekipe, te se sa time okončalo prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu nismo imali mnogo toga za vidjeti. Legija je “umrtvila” igru, odnosno uspješno je čuvala prednost, dok Zrinjski nije uspijevao da se nađe u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

Prvu pravu priliku smo vidjeli tek u 61. minuti kada je Kapuadi šutirao preko gola. U 69. mnuti Wszolek se našao sam pred golom Zrinjskog ali nije uspio pogoditi, a isti igrač je dvije minute ponovo šutirao, ali su igrači Zrinjskog to izblokirali.

Domaći su mirno priveli utakmicu kraju i upisali vrlo važnu pobjedu koja im otvara vrata naredne faze takmičenja, dok će Zrinjski u narednom kolu protiv Aston Ville u Mostaru tražiti šansu za prolazak dalje.

Četvrto kolo UEFA Europske Konferencijske lige:

Legia 2:0 Zrinjski (Augustyniak 15’, Josue (p) 29’)

Stadion: Stadion Poljske Armije. Sudija: Ricardo de Burgos (Španija). Žuti kartoni: Celhaka, Elitim, Wszolek (Legia)

ZRINJSKI: Marić, Memija, Rodić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić (Kiš), Senić, Čanađija (Bradarić), Ćuže (Hrvanović), Bilbija (Zlomislić), Malekinušić (Mišić).

LEGIA: Hladun, Pankov, Augustyniak, Kapuadi, Wszolek, Elitim, Celhaka (Slisz), Kun (Gil Dias), Josue (Gual), Pekhart (Kramer), Muci (Rosolek). (tl – Foto: Screenshot)