Konačno pobjeda: Rukometaši Slobode u Mejdanu “ratnički” nadigrali Vogošću (Foto)

Do prve pobjede u prvenstvu BiH, rukometaši Slobode došli su u velikom stilu pobijedivši večeras u Majdanu ekipu Vogošće rezultatom 29:23 (13:10).

Tuzlaci su odigrali “ratnički”, u jakom tempu, iako su nastupili bez nekoliko povrijeđenih igrača, a u jednom trenutku su zaprijetili gostima katastrofom, jer su u 52. minuti imali + 9 golova prednosti (26:17 – Skopljak).

Gosti, koji su također nastupili bez više povrijeđenih igrača, uspjeli su u finišu susreta ublažiti poraz, ali ne i izbjeći prvi “krompir” u prvenstvu.

Ekipa trenera Mirka Mikića još u prvom poluvremenu imponovala dobrom odbranom i golovima iz kontri, pa su u 29. minuti otišli na +4 (13:9), a na odmor s prednošću od 13:10.

Već na startu drugog dijela, “željni krvi”, igrali su kao da žele dokazati da su tri poraza do sada bila stvar “jedne lopte” ili, makar, lošeg dana. Glad za golovima rezultirala je sa 17:11 u 35. minuti, a potom su “ljestvicu” pobjede dizali do maksimalnih +9, kako rekosmo, za što gosti nisu imali adekvatno rješenje.

Prvom pobjedom, Sloboda se odmakla sa predposljednjeg mjesta na tablici i sada ima 3 boda, koliko i Vogošća uz utakmicu manje.

Golove za domaći tim postigli su: Janković 7, Gabrieri 6, Janković 5, Skopljak i Knežević po 4, po 2 su zabili Lukić, R. Čajić i Buljina, jedan je postigao Babović, dok je golman Goran Anđelić upisao 13 odbrana.

U redovima Vogošće najefikasniji je bio Ombaša sa 6 golova, dok su po 4 postigli Memić, Burić i Omanović. (mp – Foto: Darko Zabuš)