Kantonalni rukometni derbi u Živinicama pripao Konjuhu

(Pobjeda Konjuha u kantonalnom derbiju – Foto: Ilustracija, arhiva)

U susretu 3. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u Živinicama domaći Konjuh pobijedio tuzlansku Slobodu rezultatom 29:27 (16:14).

“Narandžastima” je ovo druga pobjeda u isto toliko utakmica, te na tabeli imaju maksimalnih 4 boda, dok je Slobodi ovo prvi poraz u tri susreta i trenutno imaju 3 boda.

Konjuh je dobro odigrao prvi dio susreta u kojem su imali i 6 golova prednosti (15:9). Golmani Slobode ni ovoga puta nisu imali svoj dan. Ipak, golovima Čolakovića i Milkunića ‘crveno-crni’ su smanjili prednost na 16:12 što je bio rezultat poluvremena.

Preokret se dogodio u nastavku utakmice. Bolja igra u odbrani i manje tehničkih pogrešaka, te je Sloboda anulirala minus i u 51. minuti povela 23:25. Ali, nisu tako nastavili, jer u narednih pet minuta nisu postigli nijedan gol, a primili su četiri.

Kod rezultata 25:25 najprije je Smajić pogodio za novo vodstvo Konjuha. Potom je Ombašin udarac sa 7 metara odbranio golman dopmaćeg tima, a Osmanhodžić donosi dva gola prednosti za domaći tim – 27:25. U 58. minuti Čajić realizuje ‘sedmerac’ za 27:26, no, Lukić dobija crveni karton zbog trećeg isključenja.

U posljednju minutu susreta Konjuh ulazi s vodstvom od 28:27. Tridesetak sekundi prije kraja Ivanić zabija za 28:27, ‘presing’ Tuzlaka nije urodio plodom, a domaći tim golom Hadžiavdića ovjerava pobjedu za 29:27. Zbog prigovora je na samom kraju susreta Milkunić dobio diskvalifikaciju.

U ekipi Konjuha golove su postigli: Hadžiavdić 6, Sakić i Bosić po 5, Halilković i Živanov po 4, Dautović 3, Smajić 2 gola.

Za Slobodu su pogađali: Čolaković i Ombaša po 8, Milkunić i Ivanić po 4, Čajić 2 i Knežević 1 gol. (tl)