Jedinstvo pred zadnju četvrtinu imalo 13 poena razlike, a potom upadnu u “zonu sumraka” i izgube s pola koša!

Kosarka, KK Jedinstvo Tuzla, Prva liga BiH
Košarkašice Jedinstva nikako da “prorade” (Foto: Facebook)

Košarkašice Jedinstva i dalje su bez pobjede, a večeras su u Mejdanu, u 5. kolu prvenstva BiH, protiv ekipe Kozare iz Gradiške, bile pred prvim trijumfom!

Imale su na poluvremenu prednost od 12 poena razlike (33:21), na kraju treće četvrtine vodile su 42:29, a na kraju su upale u “zonu sumraka” – zadnju dionicu izgubile su 9:23 i tako za poen ostale bez dva boda – 51:52 (16:9, 17:12, 9:8, 9:23).

Jedinstvo je vodilo od početka utakmice do kraja. Trideset i tri sekunde prije kraja susreta, igračice Kozare su prvi put povele (51:52, Škrbić), a domaće nisu iskoristile priliku da u preostalom vremenu dođu do prve pobjede u pet dosadašnjih utakmica, iako su dva puta šutirale na protivnički koš.

U prve dvije četvrtine igrale su dobro, ali najviše zahvaljujući Amerikanki Lindsay, te su u 17. minuti stekle najveću prednost (31:15).

Pogledajte cijeli tok UTAKMICE

Lindsey ipak nije mogla sama iako je utakmicu završila sa 24 poena i 10 skokova. Drugih igračica s dvocifrenim učinkom nije bilo, jer je Nurkić postigla 7, a Livadić i Muratović po 6 poena.

S druge strane, u ekipi Kozare, koju vodi bivša igračica Jedinstva, Zvjezdana Gagić, Tadić je ubacila 18 poena, Marendić 12, koliko i Kuruzović (i 20 skokova!).

Kozari je ovo druga pobjeda u prvenstvu, Jedinstvo je upisalo peti “krompir”. (tl)