Igokea nakon velike drame savladala Borac i povela u finalnoj seriji za prvaka BiH

Košarkaši Igokee ostvarili su tijesnu pobjedu u prvoj utakmici finala prvenstva Bosne i Hercegovine, savladavši banjalučki Borac rezultatom 57:56, čime su poveli sa 1:0 u seriji.

(Igokea je uspjela preokrenuti rezultat u posljednjoj četvrtiniFoto: X)

Borac je imao prednost od pet poena na poluvremenu, rezultatom 30:25, i zadržao tu prednost do kraja treće četvrtine, gdje je rezultat glasio 46:41. Ipak, Igokea je uspjela preokrenuti rezultat u posljednjoj četvrtini, završivši period sa 16:10 u svoju korist, što im je donijelo konačnu pobjedu i omogućilo zadržavanje domaćeg terena.

Sava Lešić je predvodio Igokeu do pobjede sa učinkom od 12 poena, 11 skokova i dvije asistencije. Marko Jošilo i Dragan Milosavljević su postigli po deset poena.

S druge strane, najbolji igrač Borca bio je Sani Čampara sa 15 poena i šest skokova. Radoš Šešlija i Jarod West su dodali po 13 poena, ali njihov trud nije bio dovoljan da osiguraju pobjedu. (t)