Igman upisao novi poraz, Široki Brijeg nosi tri boda iz Konjica

U drugom poluvremenu, Široki Brijeg je u potpunosti dominirao.

(Nova pobjeda fudbalera Širokog Brijega- Foto: FK Igman)

Prva utakmica četvrtog kola WWin lige Bosne i Hercegovine između Igmana i Širokog Brijega završena je pobjedom gostujuće ekipe rezultatom 3:0.

Igman je na domaćem terenu u Konjicu dočekao Široki Brijeg u susretu četvrtog kola. Gosti su slavili sigurnu pobjedu, a domaćin nije uspio iskoristiti svoje prilike.

Već u ranoj fazi utakmice, Igman je zaprijetio preko Mirsada Ramića, ali bez ozbiljne prijetnje za golmana Širokog. U 20. minuti, Anel Hebibović je šutirao, no njegov udarac lako je ukrotio Tomić. Samo dvije minute kasnije, Herić je pokušao s distance, ali Tomić je ponovo bio siguran.

Prvu ozbiljniju priliku Široki Brijeg imao je u 32. minuti, kada je Iličić šutirao pored gola Igmana. Domaći su potom imali nekoliko dobrih pokušaja preko Hebibovića i Mešinovića, ali bez promjene rezultata.

Široki je poveo u 41. minuti spektakularnim pogotkom Tarabe, koji je sa 30 metara iz poluvoleja pogodio mrežu domaćina nakon neuspješne odbrane Igmana.

U drugom poluvremenu, Široki Brijeg je u potpunosti dominirao. U 51. minuti Ćavar je imao priliku, ali stativa je spriječila pogodak. Samo dvije minute kasnije, Jelavić je postigao gol nakon asistencije Ćorića, uz potvrdu VAR sistema.

Igman je doživio konačni udarac u 65. minuti, kada je Vučur iskoristio odbijanac i postavio konačnih 3:0.

Široki Brijeg je upisao novu pobjedu, dok je Igman pretrpio treći uzastopni poraz u ligi.