Hrvatska u 98. minuti primila gol: Azzuri slave i idu na Švicarsku (Video)

(Luka Modrić, kapiten reprezentacije Hrvatske dao je gol, ali suigrači nisu znali sačuvati pobjedu – Foto: X)

Hrvatska reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Evropskog prvenstva.

Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala.

Vodila je Hrvatska od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.

Prethodno je Donnarumma odbranio ‘penal’ Modriću, ali je u nastavku akcije Budimir šutirao, golman Italije je odbranio udarac iz neposredne blizine, ali je odbijenac fenomenalno iskoristio kapiten Hrvatske i zabio je sjajan gol za 1:0.

Dobro se držala Hrvatska do samog kraja. Sudac je neobjašnjivo produžio utakmicu za 8 minuta i baš u toj posljednjoj, lijeva strana odbrane Vatrenih je ‘pukla’, a Zaccagni je to kaznio – 1:1!

U ovoj grupi Španija je pobijedila Albaniju 1:0 (Torres u 13.) i sa maksimalnih 9 bodova zauzela je prvo mjesto u grupi B.

Italija je druga sa 4, Hrvatska treća sa 2, dok posljednja Albanija ima 1 bod.

Italija u narednoj rundi igra sa Švicarskom. (tl)