Hrelja u 96. minuti donio pobjedu Borcu protiv prvaka Albanije!

U 58. minuti problemi za prvaka Albanije, Arbin Zejnulai nakon intervencije iz VAR sobe dobija direktan crveni karton, a u finišu susreta zbog drugog žutog isključen je i Ndreca

(Trenutak kada Damir Hrelja postiže gol za pobjedu Borca – Foto: S. Petković, Mondo)

U utakmici pretkola Lige prvaka, u Banjoj Luci je Borac pobijedio albanskog prvaka Egnatiju rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Damir Hrelja u 96. minuti susreta, poslavši loptu glavom uz desnu stativu, van dohvata albanskog golmana.

Tako će Banjalučani s minimalnom prednošću otputovati na revanš, s nadom da će odbraniti ovu prednost.

Gosti iz Albanije su bolje otvorili meč i prvi su zaprijetili preko najboljeg igrača ekipe, Bakayoka. Uzvratio je Borac u 11. minuti kada je Vranješ upisao nestvaran promašaj, iz odlične pozicije šutirao je glavom preko gola.

U 20. minuti se povrijedio najbolji igrač Egnatije, Bakayoko, a zamijenio ga je Redi Kasa. Uslijedio je period bez prilika koji je obilježen grubom igrom obje ekipe, a u 38. minuti nova prilika za domaćina, Lukić je šutirao pored stative gola albanskog predstavnika. Poljski sudija je prvo poluvrijeme odlučio nadoknaditi sedam minuta.

Nastavak je donio nešto bolju igru Borca koji je prijetio u par navrata iz poluprilika, ali promjene rezultata nije bilo. Gosti iz Albanije su bili zadovoljni rezultatom 0:0. Ipak, u 58. problemi za prvaka Albanije, Arbin Zejnulai nakon intervencije iz VAR sobe dobija direktan crveni karton. No, ni igrač manje nije mnogo poremetio goste koji su se sjajno branili do 68. minute kada je uslijedio prekid zbog neprimjerenog navijanja pristalica domaće ekipe. Prekid je potrajao više od deset minuta što je bio razlog i da poljski arbitar susret u Banjoj Luci produži za čak 14 minuta.

Sudijska nadoknada donijela je totalnu ofanzivu domaćina, a rezervista Damir Hrelja koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, donosi radost domaćim navijačima u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Gosti do kraja ostaju sa još jednim igračem manje, Ndreca je dobio drugi žuti karton. Borac je pokušao iskoristiti brojčanu nadmoć, ali promjene rezultata nije bilo.

Uzvratni susret se igra 17. jula, a pobjednik dvomeča će na megdan grčkom PAOK-u. (sc, tl)