Hrabra Slovenija poražena nakon penala: Diego Costa junak Portugala!

Fudbalska reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon večerašnje pobjede nad Slovenijom boljim izvođenjem penala (0:0).
(Portugal nakon penala prošao dalje-Foto: Ilustracija, Tuzlalive.ba)

Utakmica odigrana u Frankfurtu bila je nevjerovatna i dramatična, a konačni ishod odlučen je tek nakon penala. Portugal je dominirao od samog početka, tražeći rani gol, no odbrana Slovenije bila je čvrsta i organizovana.

Prvu pravu priliku imao je Cristiano Ronaldo, no bez uspjeha. Odbrana Slovenije, predvođena sjajnim Janom Oblakom, uspješno je neutralizirala sve napade Portugalaca. Slovenija je prijetila iz kontri, ali ni Šeško ni Elšnik nisu uspjeli realizovati svoje šanse.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, iako je Palhinha pogodio stativu. U nastavku, Portugal je nastavio dominirati, ali nije uspio probiti slovensku odbranu. Šeško je imao odličnu šansu, ali je propustio dovesti Sloveniju u vodstvo.

U 89. minuti, Ronaldo je imao priliku za pobjedu, ali je Oblak sjajno obranio. U produžecima, Portugal je dobio penal nakon duela Jote i Drkušića, ali je Oblak zaustavio Ronaldov udarac, što je izazvalo suze kod slavnog napadača.

U 115. minuti, Šeško je propustio veliku priliku za Sloveniju, promašivši jedan na jedan s golmanom Costom. Na kraju, penali su odlučili pobjednika. Diego Costa je obranio tri penala, osiguravši Portugalu plasman među osam najboljih selekcija Evrope. (sb)