Holandija nakon preokreta i uz dosta muke savladala oslabljenu Poljsku

(Nizozemci su u samom finišu susreta došlo do pobjede protiv Poljske – Foto: X)

Fudbaleri Nizozemske slavili su u svom prvom meču na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu protiv Poljske u okviru grupe D rezultatom 2:1.

Bila je to velika pobjeda favorizovanog Oranja protiv vidno oslabljene Poljske, za koju nije igrao najveći fudbaler te zemlje Robert Lewandowski zbog povrede.

I bez njega Poljaci su pružili jednu dobru igru i prvi su došli u vodstvo već u 16. minuti kada je pogodio rezervista Buksa.

Holanđani su nakon toga ubacili u brzinu više, stvorili nekoliko prilika, a jedna od njih im se isplatila u 29. minuti. Uz dosta sreće pogodio je Gakpo.

Igrač Liverpoola je šutirao sa distance, a lopta na putu do gola promijenila smijer i završila u mreži.

Holanđani su i u nastavku bili bolji rival. Njihov selektor Koeman je bacio sve karte u napad, a rezervista Weghorst je donio toliko željenu pobjedu pred kraj meča. Lijepu je asistenciju upisao Ake.

Holanđani u narednom kolu 21. juna igraju veliki derbi sa Francuzima, dok Poljaci isti dan igraju s Austrijom. (a)