Havertz i Musiala poslali Dansku kući

Njemačka je drugi četvrtfinalista Evropskog prvenstva, savladavši Dansku s 2:0 u Dortmundu.
(Njemačka na kraju ide dalje – Screenshot)

Nico Schlotterbeck je u 4. minuti zatresao mrežu nakon kornera Tonija Kroosa, ali je pogodak poništen zbog prekršaja Joshue Kimmicha.

Ubrzo nakon toga, Kimmich je opet zaprijetio, ali je danski golman Kasper Schmeichel bio na visini zadatka.

Njemačka je nastavila s pritiskom, a Schmeichel je sjajno branio udarce Schlotterbecka i Kaija Havertza. Danska je također imala svoje šanse, ali nije uspjela ozbiljnije ugroziti Manuela Neuera.

Utakmica je prekinuta na 12 minuta zbog grmljavine i velike kiše.

Nakon što se susret nastavio, Schmeichel je ponovo briljirao, braneći opasan udarac Havertza. Drugo poluvrijeme je donijelo novi poništeni gol, ovoga puta Joachima Andersena zbog ofsajda.

Nakon igranja rukom Andersena, Njemačka je dobila penal koji je Kai Havertz iskoristio za vodstvo od 1:0. U 66. minuti, Neuer je odbranio udarac Rasmusa Hojlunda, a dvije minute kasnije Jamal Musiala je povisio na 2:0 nakon sjajne asistencije Schlotterbecka.

Njemačka je do kraja susreta sačuvala prednost i plasirala se u četvrtfinale, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Španije i Gruzije 5. jula u Stuttgartu.