Gornji Rahić pobjedom protiv Iskre postao “federalac” i igrat će u ligi sa Slobodom!

Fudbalski klub Gornji Rahić novi je član Prve lige Federacije BiH, nakon što je i u revanš susretu doigravanja savladao bugojansku Iskru.

Rahićani su prvi meč na svom terenu dobili sa 2:1, a danas su na Jakliću ostvarili trijumf od 0:2.

Hodžić je doveo goste u vodstvo u 23. minuti, da bi Čaušević prelijepim pogotkom u 69. minuti postavio konačan rezultat.

Nakon što je sudija Mario Pejić odsvirao kraj utakmice, uslijedilo je veliko slavlje među igračima Gornjeg Rahića.

Gornji Rahić će, prema tome, igrati u istom rangu sa tuzlanskom Slobodom.

U prvu Federalnu ligu danas se plasirao i zenički Čelik koji je nakon 1:1 u prvoj utakmici, danas u Zenici pobijedio Klis sa 3:0 (Žuna 15’, Karalić 28’, 78’) ukupno 4:1. (SC)