Fudbaleri Tuzla Cityja lak plijen za Slogu koja grabi ka Evropi!

Kada se očekivalo da Tuzla City kruniše svoju terensku inicijativu u finišu prvog poluvremena, domaći udvostručuju vodstvo novim pogotkom Vidića
Tuzla City - Sloga
(Tuzla City je u Modriči igrao kako je Sloga željela – Foto: Arhiva)

Fudbaleri Sloge Meridian su na Stadionu “Dr. Milan Jelić” u Modriči savladali ekipu Tuzla Cityja u prvoj utakmici 23. kola WWin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1.

Utakmicu na Stadionu “Dr. Milan Jelić” su bolje otvorili fudbaleri Sloge koji su u 12. minuti došli u vodstvo novim pogotkom Vidića, kojem je asistirao iskusni Veselinović.

Bila je to samo kruna potpune kontrole nad igrom u kojoj gostima iz Tuzle nisu dozvolili ni jednu ozbiljnu priliku sve do 23. minute.

Tada nakon jednog ubačaja Delimeđca Šukilović kasni na loptu i propušta odličnu priliku za svoju ekipu. Potom se igra počela seliti na polovinu terena koja je pripadala fudbalerima Sloge.

Bilježimo i još dvije dobre prilike za goste. Najprije u 29. minuti Mehanović šutira sa 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. Zatim u 35. minuti Delimeđac šutira iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti ali golman domaćih sigurno hvata loptu.

U 43. minuti bilježimo i dobru priliku za domaće kada Nikolić šutira glavom, ali Lolić brani njegov udarac, a potom i još jednu priliku za goste kada Pantelić šutira sa 16 metara ali golman domaćih brani.

Kada se očekivalo da Tuzla City kruniše svoju terensku inicijativu u finišu prvog poluvremena, domaći udvostručuju vodstvo novim pogotkom Vidića. On je iskoristio grešku u dodavanju između Šukilovića i Lolića, koji se poigravao u svom prostoru, te bez većih problema postiže pogodak za 2:0.

Kako se završilo prvo poluvrijeme, tako je počelo i drugo. Dobojlije u 54. minuti dolaze do novog pogotka. Veselinović je izveo korner, Vidić šutirao glavom, Lolić brani ali na odbijanac natrčava Grabež i pogađa za 3:0.

U 71. minuti Vidić propušta nakon jednog dobrog kontra napada postići hat-trick kada je šutirao jako loše i lopta odlazi pored gola. U 75. minti Hadžić dobro šutira nakon ubačaja Mehanovića, ali lopta odlazi malo pored gola.

Ono što mu nije uspjelo u 75. minuti, postigao je u 80. Hadžić je lijepim udarcem sa 15-ak metara zatresao mrežu Sloge i ublažio poraz – 3:1.

23. kolo WWin lige Bosne i Hercegovine:

Sloga Meridian 3:1 Tuzla City (Vidić 12’, 45’, Grabež 54’ – Hadžić 80’)

Stadion: Stadion “Dr. Milan Jelić” (Modriča). Sudija: Irfan Peljto. Žuti kartoni: Veselinović (Sloga Meridian).

SLOGA MERIDIAN: Ščekić, Nikolić (Batar), Redžić, Predragović (Karać), Veselinović (Mrzić), Popara, Milanović, Kvesić, Grabež, Varga, Vidić.

TUZLA CITY: Lokić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Šukilović (Hadžić), Mehanović, Pantelić, Karjašević, Osmić (Nukić), Kobiljar, Sušić. (sc, tl)