Fudbaleri Slobode u posljednjim trenucima utakmice izbjegli poraz od Gradine

prva liga fbih 19 kolo nk gradina - fk sloboda
Kantonalni derbi odigran je pred krcatim tribinama stadiona u Srebreniku

U okviru utakmice 19. kola Prve lige Federacije BiH fudbaleri Slobode gostovali su kod ekipe Gradine iz Srebrenika.

Nakon 90 minuta igre na Gradskom stadionu u Srebreniku mreže su mirovale. Međutim, u sudijskoj nadoknadi vremena publika je vidjela dva pogotka.

Najprije su domaći fudbaleri uspjeli da dođu do prednosti od 1:0 kada je u 93 minutu strijelac za Gradinu bio Amar Hasić.

U posljednjim trenucima utakmice sudijske nadoknade vremena fudbaleri Slobode ipak uspijevaju preko Komazeca da dođu poravnanja i osvoje važan bod na ovom meču.

Ovo je bio ujedno i drugi remi fudbalera Slobode koja se uz tri poraza i dalje nalazi na čelu tabele sa 44 osvijena boda i pretenduje povratku u Premijer ligu BiH.

S druge strane Slobodin konkurent drugoplasirana Stupčanica je bila ubjedljiva danas na svom terenu te su sa ubjedljivih 4:0 savladali ekipu TOŠK-a iz Tešnja.

U narednom 20. kolu tim Zlatana Nalića na Tušnju dočekuje ekipu Zvijedze iz Gradačca nakon čega slijedi derbi u gostima protiv Stupčanice. (tl)