Fešta u Bukinju: Rudar bolji od Mramora i izborio plasman u Prvu kantonalnu ligu (Foto/Video)

Ovom pobjedom Rudar iz Bukinja je osvojio titulu prvaka Druge lige TK - grupa Zapad, i od iduće sezone natupat će u Prvoj kantonalnoj ligi.

U 26. kolu druge lige TK – grupa Zapad, derbi su odigrale ekipe Rudara iz Bukinja i Mramora. Na kraju slavili su domaći rezultatom 3:1 (3:0).

Prvo poluvrijeme donijelo nam je lepršavu igru domaćeg sastava čiji su igrači bili izuzetno raspoloženi za igru. U 9. minuti kada majstorski pogađa Enes Mujkić za 1:0, a deset minuta kasnije isti igrač povećava na 2:0.

Nastavili su domaći da napadaju i to im se isplatilo u 27. minuti kada je Adnan Ahmetović pogodio za visokih 3:0.

U drugom poluvremenu sve što smo vidjeli je počasni pogodak u 78. minuti za goste, a strijelac je bio Azur Kucalović.

Ovom pobjedom Rudar iz Bukinja je osvojio titulu prvaka Druge lige TK – grupa Zapad, i od iduće sezone natupat će u Prvoj kantonalnoj ligi. (TL, Foto i video: E. Dindić)