Fenomenalna partija Vidića i pobjeda Sloge Meridian

premijer liga bih 14 kolo fk sloga - fk igman
Detalj sa utakmice odigrane u Modriči (Foto: SCsport)

Odigrana je prva utakmica 14. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine, gdje je Sloga Meridian savladala ekipu Igmana rezultatom 4:1.

Početak utakmice nije nam donio prevelika uzbuđenja.

Domaćini su zaprijetili par puta preko svojih napadača, da bi u 19. minuti sjajni golgeter Vidić postigao gol za vodstvo svoje ekipe.

Nakon gola, gosti su zaprijetili preko Boje, ali to nije predstavljalo problem za čuvara mreže gostiju.

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno prilika, uglavnom se igralo na sredini terena. Na samom startu drugog poluvremena, sjajni Vidić postiže drugi pogodak na utakmici.

Nakon samo nekoliko minuta u Doboju, Vidić postiže hat-trick i time gotovo rješava pitanje pobjednika na ovoj utakmici.

Igman je pokušavao napasti i promijeniti rezultat, a gosti su dobro stajali do 76. minute kada Bojo smanjuje rezultat na 3:1, da bi dvije minute poslije Toni Jović postavio konačnih 4:1.

Dejan Vidić se nakon ova tri gola izdvojio na prvom mjestu najboljih strijelaca Premijer Lige BiH.