‘Fenjeraš’ preokretom do pobjede protiv Željezničara!

(Zvijezda09 ovog proljeća pobjeđuje uglavnom ekipe iz gornje dijela tabele – Foto: FK Željezničar)

U okviru 22. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine sastali su se Zvijezda 09 i Željezničar, a krajnji rezultat u Ugljeviku je 2:1 u korist Zvijezde 09.

U 34. minuti Željezničar dolazi u vodstvo, Amoah je odlično centrirao a glavom gol postiže Boljević.

U 40. minuti Zvijezda 09 dolazi do izjednačenja, Kayode Saliman je odlično probio po strani, a na drugoj strani je bio siguran Vadze.

Posljednja prilika u prvom poluvremenu Željezničar je imao slobodni udarac iz dobre pozicije, nakon kojeg je Haračić glavom šutirao preko gola.

U 64. minuti Selimović postiže nevjerovatan gol, ali u svoju mrežu. Vadze je centrirao sa desne strane, a Selimović s nekih 12 metara glavom “gromovito” pogađa svoju mrežu.

Mulalić je odlično centrirao u 75. minuti, a Karaklajić šutirao preko gola, bila je to odlična prilika za domaću ekipu.

Željezničar je mogao doći do izjednačenja u 80. minuti kada je Hiroš odlično šutirao, ali još bolje je reagovao golman Jelovac.

Željo ostaje u zoni ispadanja, dok se Zvijezda 09 sve više približava ekipama iz ovbog dijela tabele. (SC, TL)