Favorizovana Francuska savladala Zmajiće u Le Mansu

Nakon drugog gola Francuske, odvažnija igra našeg tima, imali smo nekoliko prilika preko Bristrića i Omerovića

Mlada fudbalska reprezetnacija Bosne i Hercegovine upisala je poraz na gostovanju u Francuskoj koja je slavila rezultatom 2:0.

Francuzi su tokom čitavog meča djelovali dominantnije i na kraju su sasvim zasluženo slavili, za njih, jako važnu pobjedu.

Strijelci za mlade Trikolore bili su Akliouche u 35. i Ekitike sa penala u 56. minuti utakmice.

U 34. minuti naš golman Damjanović sjajno brani penal Etikiteu i u tom trenutku sve je izgledao sjajno na terenu za bh. tim koji je super igrao u defanzivi.

Minuti kasnije, ipak gol za Francuze, za 1:0 pogodio je pomenuti Akilouche i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Francuska stiže do 2:0 u 56. minuti golom Ekitikea iz penala.

Nakon drugog gola Francuske, odvažnija igra našeg tima, imali smo nekoliko prilika preko Bristrića i Omerovića. U 79. minuti Kahvić propušta najbolju šansu za naš tim, nakon udarca glavom lopta odlazi malo proed gola Francuske.

Do kraja meča nije bilo promjena i ostalo je konačnih 2:0 za Francuze.

U posljednjem kolu kvalifikacija bh. tim će na domaćem terenu ugostiti selekciju Kipra.

Francuska – Bosna Hercegovina 2:0
FRANCUSKA: Restes, Lukeba, Matsima, Merlin, Sildillia, Lepenant, Milot, Agouem, Odobert, Akliouche, Ekitike
BOSNA I HERCEGOVINA: Damjanović, Čelik, Mustafić, Muharemović, Šušić, Omerović, Kovač, Mehmedović, Bristrić, Ramić, Marčetić. (A)