Euro 2024: Rumunija deklasirala Ukrajinu neočekivano visokim rezultatom!

(Stanciu, strijelac prekrasnog, prvog gola za Rumuniju – Foto: X)

Allianz Arena je stadion na kome se igra prva utakmica današnjeg programa Evropskog prvenstva u Njemačkoj, a snage odmjeravaju Rumunija i Ukrajina. Pomalo inenađujuću, ali ubjedljivu pobjedu ostvarili su Rumuni rezultatom 3:0.

Prva ozbiljna prilika donijela je i promjenu rezultata, kapiten Rumunije, Stanciu je eurogolom u 30. minuti doveo nominalne domaćine u vodstvo.

Ukrajinci su pokušali ekspresno uzvratiti i izjednačiti, ali su Rumuni igrali odličnu defanzivu i nisu davali mnogo prostora Ukrajincima da se razmašu, naprotiv koristili su prostor i prijetili iz kontra napada. Man je prijetio, a njegov udarac je izblokiran i Rumuni su dobili korner iz koga je Stanciu direktno probao i pogodio okvir gola.

Nastavak je donio otvorenu igru sa obje strane u kojoj su se mnogo bolje snašli igrači reprezentacije Rumunije koji su u razmaku od svega četiri minute postigli dva nova gola i došli do prednosti od 3:0. Eurogol za 2:0 postigao je Razvan Marin u 53. minuti, a četiri minute kasnije je napadač Gaziantepa Denis Dragus neomatan postigao gol za ubjedljivih 3:0.

U 77. minuti, viđena je ponajbolja prilika za Ukrajinu, Sudakov je snažno šutirao sa distance, ali je Nica uspio iz drugog pokušaja uhvatiti lopt i tako sačuvati svoju mrežu.

Izglednu priliku za smanjenje prednosti Rumuna imala je Ukrajina i u 83. minuti, ali je Mudryk šutirao pored gola.