Euro 2024: Rumunija, Belgija i Slovačka idu dalje, Ukrajina s 4 boda ide kući!

Rumunija
(Rumunija je prva u grupi i igrat će protiv Slovenije koja je bez ijedne pobjede prošla u nokaut fazu – Foto: X)

Završena je takmica Grupe E između Belgije i Ukrajine, a krajnji rezultat ove utakmice je 0:0. Belgija i Ukrajina su grupnu fazu završili sa 4 boda, ipak Belgija ide dalje dok Ukrajina se vraća kući zbog gol razlike.

U drugoj utakmici ove grupe Rumunija i Slovačka su odigrale bez pobjednika – 1:1.

Poveli su Slovaci u 24. minuti golom Dude, a izjednačio je Marin u 37. minuti sa 11 metara.

Zanimljivo, sve selekcije u grupi okončale su ovu fazu takmičenja sa po 4 boda. Prva je Rumunija, druga Belgija, a treća Slovačka, dok je Ukrajina posljednja zbog slabije gol razlike. (tl)