Euro 2024: Njemačka pobijedila Mađarsku i osigurala prolaz dalje

Njemačka je tako slavila drugu pobjedu u grupi, dok je Mađarska na omjeru 0-2

(Njemačka je i protiv Mađarske pokazala snagu – Foto: X)

Završena je i druga utakmica današnjeg dana, odnosno susret drugog kola grupe A Evropskog prvenstva, a Njemačka je sa 2:0 (1:0) savladala Mađarsku.

Domaći su prvi zaprijetili u petoj minuti preko Kai Havertza koji je šutirao sa distance, ali je golman reprezentacije Mađarske sjajno reagovao.

Samo šest minuta poslije novi pokušaj za Njemačku, iste uloge i ista priča, Havertz je prijetio, a Gulacsi se sjajno istakao.

Domaćini ovog Evropskog prvenstva do prednosti dolaze u 22. minuti susreta, Musiala je uposlio Gundogana koji se poigrao u šesnaestercu, a zatim vratio loptu Musiali koji pogađa za 1:0.

Nakon što su krenuli sa centra reprezentativci Mađarske su izborili slobodan udarac, odgovornost je preuzeo Szoboszlai koji je sjajno šutirao, a Neuer uz krajnje napore odbranio njegov udarac.

U samom finišu prvog poluvremena Musiala je sjajno šutirao sa vrha šesnaesterca, svi su vidjeli loptu u golu, ali ona je nažalost završila pored.

Zatresla se mreža Neuera u prvoj minuti sudijske nadoknade, ali je gol poništen radi ofsajd pozicije.

Do prve prave prilike u drugom poluvremenu čekalo se do 55. minute kada je Kroos sjajno šutirao iz voleja, ali je Gulasci uz pomoć svoje odbrane otklonio opasnost.

Njemačka je svoju sjajnu igru krunisala u 67. minuti kada je Mittelstadt ubacio sjajno sa lijeve strane, a Gundogan je imao lagan zadatak i loptu je pospremio u mrežu Gulascia.

Njemačka je tako slavila drugu pobjedu u grupi, dok je Mađarska na omjeru 0-2.