Euro 2024: ‘Mršava’ pobjeda Engleske protiv Srbije!

Prečka je bila saveznik Srbije u 77. minuti kada je Kane šutirao glavom, a Rajković je prethodno zakačio loptu

(Engleska je jednim golom osvojila tri boda protiv Srbije – Foto: X)

Odigrana je i druga utakmica grupe C Evropskog prvenstva u nogometu koje se trenutno igra u Njemačkoj, a snage su odmjerili Srbija i Engleska. Pobijedila je ekipa ”Tri Lava” rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Bellingham u 13. minuti.

S obzirom da su na kontinentalnu smotru Englezi, prema ocjenama relevantnih  stručnjaka, došli kao prvi favoriti, tako su se i ponašali na terenu. Krenuli su ofanzivno.

Nakon što su izvršili pritisak na posljednji bedem ”Orlova”, to su kapitalizirali u 13. minuti. Saka je probio po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac Srbije gdje je bio dobro postavljeni Bellingham i pogodio je glavom za vodstvo Engleske od 1:0.

I onada nakon greške odbrane Engleske zaprijetila je selekcija Srbije. U 20. minuti dobro je pucao Mitrović, ali lopta odlazi pored gola. Walker je istrčao kontranapad u 25. minuti i s loptom došao do šesnaesterca Srbije. Ubacio je u sredinu, ali je lopta otišla pored stative.

U finišu prvog dijela Srbija se oslobodila pritiska, pokušavala je da izjednači. Međutim, bez uspjeha.

U nastavku selekcija Srbije kreće nešto agresivnije. Igrao se 53. minut kada je Vlahović dobro probio po lijevoj strani, ubaci loptu u šesnaesterac Engleza – ali jedan igrač Gordog Albiona presjeca loptu i spašava gotovo siguran pogodak.

U tim trenucima Englezi su utakmicu provodili u defanzivnom grču. U 56. minuti ”Tri lava” prvi put prijete u drugom dijelu. Alexander – Arnold šutira, a Rajković brani.

Prečka je bila saveznik Srbije u 77. minuti kada je Kane šutirao glavom, a Rajković je prethodno zakačio loptu. Uzvratili su ”Orlovi” u 82. minuti. Vlahović sjajno šutira, ali Pickford sjajno brani.

Ostalo je 1:0 za Englesku koja je na startu Eura stigla do tri izuzetno važna boda. S druge strane Srbija je ostavila dobar dojam, pogotovo u drugom dijelu. Ali, šansu za bodove će tražiti u narednim utakmicama. (t)

One comment

1. Kakvi mrsava pobjeda?! Da li je bilo 1:0 ili 3:0 svejedno, jer tri boda pripadaju pobjedniku. Englezi su postigli zgoditak i rutinski priveli igru kraju.